reklam
reklam

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Brezilya Devlet Başkanı Lula da Silva’ya tebrik

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan görüşmede Brezilya Devlet Başkanlığına seçilen Lula da …

reklam
01 Kasım 2022 28 views 0
reklam

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan görüşmede Brezilya Devlet Başkanlığına seçilen Lula da Silva’yı tebrik ederek, 1 Ocak’ta başlayacağı yeni görev döneminde başarılar diledi. 2010 yılında beraber “stratejik ortaklık” düzeyine çıkardıkları ikili ilişkilerin yeni dönemde daha da gelişeceğine inandığını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye ve Brezilya gibi G-20 üyesi iki büyük ülkenin sergileyeceği iş birliğinin küresel meydan okumalarla mücadele bakımından da istikamet belirleyici olduğunu ifade etti.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN, GİNE BİSSAU CUMHURBAŞKANI EMBALO İLE GÖRÜŞTÜ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Gine Bissau Cumhurbaşkanı Umaro Sissoco Embalo ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, görüşmede Türkiye-Gine Bissau ilişkilerini geliştirecek adımlar ve bölgesel konular ele alındı. İki lider, görüşmede, ticari ve ekonomik ilişkilerin yanı sıra askeri ve savunma sanayii alanındaki iş birliğini geliştirme konusunda mutabık kaldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, görüşmede Türkiye Maarif Vakfı’nın Gine Bissau’da inşa edeceği okul için arsa tahsis edilmesinin kendilerini sevindirdiğini ifade etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Batı Afrika Ülkeleri Ekonomik Topluluğu (ECOWAS) dönem başkanı olan Gine Bissau Cumhurbaşkanı Sissoco Embalo’nın bölgede istikrar ve barışın tesisi noktasında yürüttüğü çalışmaları takdirle izlediğini dile getirdi.

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam
reklam