reklam
reklam

‘Milliyetçi tabandan fazla oy alacağız’

Mehtap Gökdemir – CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara’da ülkücü kanaat önderleriyle bir araya geldiği toplantıda “Bayrak ve vatan bizim …

reklam
01 Kasım 2022 26 views 0
reklam

Mehtap Gökdemir – CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara’da ülkücü kanaat önderleriyle bir araya geldiği toplantıda “Bayrak ve vatan bizim kırmızı çizgimizdir. Vatan ve bayrak konusunda asla taviz vermedim. Eğer vatanseverlikse ülkücülük ben de ülkücüyüm. Milliyetçi tabandan bu seçim en fazla CHP oy alacak” dedi.
Edinilen bilgiye göre CHP Genel Başkan Danışmanı Ahmet Nazif Yücel’in koordinatörlüğünde gerçekleşen toplantıya bine yakın kişi katıldı. Basına kapalı toplantıda eski milletvekilleri, dernek başkanları, eski belediye ve il başkanları, akademisyenlerin yanı sıra gençler de yer aldı.

‘Arkanızdayız’

Toplantıda söz alan katılımcılardan çoğu Kılıçdaroğlu’na cumhurbaşkanı adayı olması gerektiğini söylediler. “Milliyetçi, ülkücü camiada yalnız değilsiniz. Sizin milliyetçiliğiniz konusunda en ufak bir şüphemiz yok. Aday olmalısınız. Aday olursanız arkanızdayız” vurgulamasını yaptılar. CHP liderinin bu değerlendirmelere karşı adaylığı konusunda herhangi bir yorum yapmadığı öğrenildi.

CHP lideri yaptığı konuşmada, milliyetçilik konusunda bazı kişilerin samimi olmadığını, bu konuyu sadece siyasete malzeme ettiğini kaydetti. Partisinin milliyetçilik anlayışını anlatan Kılıçdaroğlu’nun, “İnsanları milliyetçi siyaset üzerinden bölmeye çalışıyorlar. Vatan ve bayrak konusunda herkes birleşmeli. Milliyetçilik vatanseverliktir. Bayrak ve vatan bizim kırmızı çizgimizdir. Vatan ve bayrak konusunda asla taviz vermedim. CHP de asla taviz vermedi. Eğer vatanseverlikse ülkücülük, ben de ülkücüyüm. Ama bugün hem sağı hem solu da 70’lerin ayrımıyla okumamamız gerekir. 12 Eylül öncesinin ayrımıyla da olaylara bakmamamız gerekir” ifadelerini kullandığı belirtildi. Kılıçdaroğlu’nun “Milliyetçi tabandan bu seçim en fazla CHP oy alacak” vurgusunu yaptığı öğrenildi.

CHP liderinin altılı masanın çalışmalarını anlatırken de, “bundan sonra da bu birlikteliğin devam edeceğini” söylediği ifade edildi.

 

 

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam
reklam