reklam
reklam

Bakan Soylu’dan, Kılıçdaroğlu’nun uyuşturucu iddiasıyla ilgili açıklama

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Twitter hesabından CHP ‘Yoksulluk Dayanışma Ofisi’ kurucusu Hacer Foggo’nun da …

reklam
02 Kasım 2022 28 views 0
reklam

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Twitter hesabından CHP ‘Yoksulluk Dayanışma Ofisi’ kurucusu Hacer Foggo’nun da yer aldığı bir video yayımladı. Uyuşturucu ile mücadelede hükümetin eleştirildiği video ile ilgili Emniyet Genel Müdürlüğü ve Jandarma Genel Komutanlığı tarafından yapılan paylaşımda Kılıçdaroğlu hakkında suç duyurusu bulunacağı ifade edildi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’dan da CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ‘uyuşturucu’ iddialarıyla ilgili açıklama geldi.

“BU AYIPTIR”

Bakan Soylu, “Yıllardan beri siyaseti yalan üzerine kurmuş bir genel başkan ile karşı karşıyayız. İstanbul’da, Mersin’de, Adana’da belediyelere terörist yerleştirdiler. Bütün bunları örtmek için başka bir noktaya çekebilir miyim endişesi içinde… Bu ayıptır…” dedi.

“BELEDİYEYE TERÖRİST DOLDURDULAR”

Soylu, “Bu ülkede darbe oldu, Menderes idam edildi. Ailelerinden kaç kişi mahkeme bastı? Bu ülkede Erdoğan’a siyasi yasak kondu, mahkeme bastı. Özal’a yapılmadık kalmadı. Hatta Demirel, Özal anayasa mahkemelerinden hep şikayet etti. Bunlar Yalova’da mahkeme bastılar, hakimi tehdit ettiler. Mersin’de, İstanbul’da, belediye terörist doldurdular…” ifadelerini kullandı.

“ULUSLARARASI İSTİHBARAT OYUNUNA DÜŞMEKTEDİR”

Bakan Soylu sözlerini şöyle sürdürdü:

Neymiş, Türkiye cari açığını uyuşturucu ticaretiyle kapatmaya çalışıyor. Türkiye haritasıyla şırınganın yan yana olduğu dergiler dünyada yayınlandı. Ana muhalefet partisi başkanı uluslararası istihbarat oyununa düşmektedir. Bunu bilerek yapmaktadır. Amacı gündem değiştirmek, problemi Türkiye Yüzyılı…

EMNİYET VE JANDARMADAN SUÇ DUYURUSU

Emniyet Genel Müdürlüğü ve Jandarma Genel Komutanlığı, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun sosyal medyadan yaptığı açıklamaları ile ilgili suç duyurusunda bulunulacağını bildirdi.  

Emniyet Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, “CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 177 yıllık Emniyet Teşkilatımızı ‘Cari açığı kapatmak için uyuşturucu ticareti yapmak’la suçlamaktadır. Bu iftira sahibi hakkında suç duyurusunda bulunuyoruz” denildi.

Jandarma Genel Komutanlığı, “CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 183 yıllık Jandarma Teşkilatımızı ‘Cari açığı kapatmak için uyuşturucu ticareti yapmak’la suçlamaktadır. Bu iftira sahibi hakkında suç duyurusunda bulunuyoruz” açıklamasında bulundu.

BAKAN SOYLU’DAN SERT TEPKİ

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Uyuşturucu parası ile cari açığı kapatıyorlar” iddiasına ilişkin videolu cevap da verdi. Soylu “Kılıçdaroğlu’nun Amerika’da hamburgerciden aldığı siparişler yavaş yavaş ortaya çıkıyor” dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu sosyal medya hesabından yaptığı videolu paylaşımda, “Kılıçdaroğlu’nun Amerika’da hamburgerciden aldığı siparişler yavaş yavaş ortaya çıkıyor. Aslı Baykal’ın istifasını hazmedemediği açık. Eşkıya takımının Yalova mahkemesi baskının ortaya dökülen PKK, FETÖ ve DHKP-C ittifakının, kayıp 8 saatini, belediyelerinin yolsuzluklarının üstünü örtmek için, Türkiye Cumhuriyetini devletine, polisine, jandarmasına, askerine uyuşturucu parası ile cari açığı kapatıyorlar, iftirasını atması elbette ki Türkiye Cumhuriyeti devletinin bir vatandaşına yakışmıyor. Bırakın genel başkan olmasını; bir, hakkında suç duyurusunda bulunuyoruz. İki, tazminat davası açıyoruz hem şahsımız hem kurumlarımız. Üç, eğer bu attığın iftiranın bir kuruşunu ispat etmezsen namertsin diyoruz. Tabii namertliğin kendisi açısından bir değeri varsa. Anlaşılan o ki Kılıçdaroğlu Türkiye Yüzyılını, anlaşılan o ki Türkiye’nin arabası TOGG’u, anlaşılan o ki Türkiye’nin başarılarını herhalde bu yıllardır uluslararası istihbarat örgütlerinin hemen hemen her dönem attığı iftiraları bu bayatlamış iftiraları ve yalanları tekrar Türkiye’ye atarak gündemi değiştireceğini zannediyor ama yakanı bırakmayacağız. Yalanlarını yanına bırakmayacağız. İftiralarını da yanına bırakmayacağız” ifadelerini kullandı.

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam
reklam