reklam
reklam

Bakan Özer: Kapalı köy okulu kalmayacak

İmza töreninde konuşan Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, şu ana kadar 15 bin vatandaşın tarım ve hayvancılık alanlarında eğitim almalarını …

reklam
03 Kasım 2022 37 views 0
reklam

İmza töreninde konuşan Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, şu ana kadar 15 bin vatandaşın tarım ve hayvancılık alanlarında eğitim almalarını sağladıklarını belirterek “Mevcut durumu bir aşama daha üste taşıyacağız. Köylerdeki yetişkin vatandaşlarımızın tarım ve hayvancılık ile ilgili her türlü eğitimi almaları, mevcut eğitimlerin güncellenmesi, aynı zamanda o okulların çevresinde bulunan alanlarda üretim yapılması ve üretimden elde edilen gelirlerin özellikle kadınların istihdamına katkı sunacak şekilde düzenlenmesinde çok önemli bir adım atmış oluyoruz. Yıl sonuna kadar Türkiye’de kapalı hiçbir köy okulu kalmayacak. Bu protokol, Türkiye’deki tüm köy okullarını kapsayan bir protokol olmuş olacak” dedi.

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci ise gençlerin tarıma ilgisini artırmayı hedeflediklerini belirterek “Artık tarlamızda, bağımızda, bahçemizde, ağılda, ahırda, kümeste 55 yaş üstü değil 20, 25, 35 yaşındaki gençlerimizi göreceğiz. Gençlerimiz de orada kazandıklarının farkına varacaklar, daha konforlu, tabiatla iç içe olan yaşamın farkına varacaklar” diye konuştu.

Kariyer sınavı başvuruları açıklandı

MEB, uzman ve başöğretmenlik unvanı için başvuran öğretmenlerin kesin başvuru sonuçlarını MEBBİS ve e-devlet üzerinden açıkladı. 19 Kasım’da yapılacak Öğretmenlik Kariyer Basamakları Sınavı için fotoğraflı sınav giriş belgesi 14 Kasım’da www.meb.gov.tr adresinden yayımlanacak.

 

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam
reklam