reklam
reklam

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Togg paylaşımı: Cumhuriyetimizin yeni asrının ilk kıvılcımı

Türkiye’nin yerli otomobili Togg’un seri üretiminin yapılacağı Gemlik Kampüsü’nün açılışı, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve çok sayıda davetlinin …

reklam
05 Kasım 2022 23 views 0
reklam

Türkiye’nin yerli otomobili Togg’un seri üretiminin yapılacağı Gemlik Kampüsü’nün açılışı, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve çok sayıda davetlinin katılımıyla 29 Ekim’de Cumhuriyet’in 99. yıldönümünde gerçekleşti.

Togg’un ilk aracı banttan indi. İlk Togg akıllı cihazını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kullanırken, Togg çalışanları ve katılımcılar büyük coşku yaşadı.

Togg’u üretim bandından alan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Anadolu kırmızı renkli araçla törenin yapıldığı salona giriş yapmıştı. Banttan inme töreninin ardından açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Seri üretim bandından indirip sizlerin huzuruna çıkardığımız bu ilk araçla 60 yıllık hayalin gerçeğe dönüşüne şahitlik ediyoruz.” demişti.

Togg’un ön sipariş ve fiyatıyla ilgili bilgi veren Erdoğan, “Bugün seri üretim bandından çıkan araçların test ve sertifikasyon süreçleri hemen başlıyor. Sanıyorum ön satışın başlayacağı şubat ayında Togg’un fiyatı da açıklanacaktır. Vatandaşlarımız Togg siparişlerini şubatta başlayacak ön satışla birlikte verebilecekler.” ifadelerine yer vermişti.

ERDOĞAN’DAN YENİ AÇIKLAMA

Cumhurbaşkanı Erdoğan mesajında, “İşte fabrika, işte banttan indirdiğimiz ilk akıllı cihaz, işte Cumhuriyetimizin yeni asrının ilk kıvılcımı… İşte Türkiye Yüzyılı.” açıklamasını yaptı.

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam
reklam