reklam
reklam

Okan Karaten davasında karar!

İstanbul Şişli’de 11 Haziran’da arazi anlaşmazlığı yaşayan iki grup arasında silahlı çatışma çıkmış ve kızlarını parka götüren Okan Karaten ile …

reklam
05 Kasım 2022 17 views 0
reklam

İstanbul Şişli’de 11 Haziran’da arazi anlaşmazlığı yaşayan iki grup arasında silahlı çatışma çıkmış ve kızlarını parka götüren Okan Karaten ile eşi de çatışmanın ortasında kalmıştı. Kızını korumak için üstüne kapanan 48 yaşındaki Okan Karaten başına isabet eden kurşunda olay yerinde hayatını kaybetmişti.

Olayın ardından 5’i tutuklu 9 sanık hakkında dava açıldı. Açılan davanın görülmesine İstanbul 9. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülmesine devam edildi. Duruşmaya tutuklu sanıklar ve Okan Karaten’in eşi Elanur Karaten avukatlarıyla birlikte katıldı.

?

“AİLEMİ DARMADUMAN ETTİLER”

Duruşmada söz alan Elanur Karaten, ömür boyu sanıkların yakasında olacağını söyleyerek, “Hayatlarına normal bir şekilde devam etmesine izin vermeyeceğim. Hep orantısız tutukluluk diyorlar. Oransızca insan öldüren bu canilerin dışarı çıkmasına izin vermeyeceğim. Ailemi darmaduman ettiler. Ben günahsız birinin yoldan geçerken öldürülmesini kabul edemiyorum. Bunlara bir dava daha açacağım. Mahkemenizi vicdan muhasebenizle baş başa bırakıyorum” dedi.

Sanıklar ise son sözlerinde pişman olduklarını söyleyerek öldürme kastlarının olmadığını söyledi.

24 YIL HAPİS

Alınan son sözlerin ardında kararını açıklayan mahkeme heyeti Okan Karaten’i vuran tutuklu sanık Yunus Aksak’ı, “olası kast ile kasten öldürme” suçundan 24 yıl hapis cezasına çarptırdı. Yunus Aksak ayrıca, “ruhsatsız silah bulundurma” ve “öldürmeye teşebbüs” suçlarından da toplamda 14 yıl hapis cezası aldı. Diğer sanıklar da çeşitli suçlardan 3 ay ile 9 yıl arasında değişen oranlarda hapis cezasına çarptırılarak tahliye edildi.

Yunus Aksak’ın ise tutukluluk halinin devamına karar verildi. Karara tepki gösteren Okan Karaten’in eşi Elanur Karaten, “Demek ki adam öldürmenin cezası yok. Allah hepinizin belasını versin. İnşallah aynı şeyi çoluk çocuk yaşarsınız” dedi.

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam
reklam