reklam
reklam

Behzat Uygur ve Süheyl Uygur: Pandemide sahneleri çok özlemişiz

Türk tiyatrosunun sevilen oyuncuları Süheyl Uygur ve Behzat Uygur, Ordu Kültür ve Sanat Merkezi’nde ‘Süt Kardeşler’ adlı tiyatro oyununu …

reklam
06 Kasım 2022 29 views 0
reklam

Türk tiyatrosunun sevilen oyuncuları Süheyl Uygur ve Behzat Uygur, Ordu Kültür ve Sanat Merkezi’nde ‘Süt Kardeşler’ adlı tiyatro oyununu sergilemek için kente geldi. Uygur kardeşler, hayatında hiç tiyatro izlemeyen 100 çocuğa bilet alarak sponsor olan firmaya ziyarette bulundu.

“KARADENİZ TURNESİ BİZİM OLMAZSA OLMAZIMIZ”

Ziyaretin ardından açıklamalarda bulunan Behzat Uygur, turnelerin dolu geçtiğini söyledi: Kapalı gişe başladık. Günler öncesinden Samsun oyunlarımızın ve Ordu oyunlarımızın biletleri tükenmişti. Bundan sonraki Ankara oyunumuzun da biletleri tükenmiş. Karadeniz turnesi bizim olmazsa olmazımız. Önceden de çok gelirdik, bu turneler bize babadan gelenek. Allah sağlık versin mutlaka her yıl geliriz. Süt Kardeşler’de tüm hızıyla devam ediyor. Süheyl, ben ve tüm ekip her yere yetişmek çabasındayız ancak bazen denk düşmeyebiliyor. Yine de her yerde göstermeye çalışıyoruz. Şimdi de Karadeniz ve Ordu’nun fındığını yiyip sahneye öyle çıkıyoruz.

“BELKİ TİYATROCU OLACAKLAR”

Behzat Uygur, hiç tiyatro izlememiş 100 çocuğun bu oyunda tiyatro ile tanışacaklarını belirterek, böyle buluşmaların önemli olduğunu ifade etti: İnşallah o çocuklar da belki geleceğin tiyatrocusu, iyi bir tiyatro izleyicisi olacaklar. Belki onlara başka bir ufuk açılacak. Bunlar bizi turnelerimizde mutlu eden ve yorgunluğumuzu alan şeyler.

“TÜM OYUNLARIMIZ DOLU GEÇİYOR”

Süheyl Uygur ise pandemi sürecinden önce ‘Süt Kardeşler’ oyununa başladıklarını ifade ederek, “Bu süreçte sahnelerde olmayı çok fazla özlemiştik. Dolayısıyla tüm oyunlarımız hemen hemen dolu geçiyor ve bu da bizi çok fazla mutlu ediyor” şeklinde konuştu.

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam
reklam