reklam
reklam

‘Mutabakatın uzatılmasına odaklanmalıyız’

İletişim Başkanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, görüşmede, Rusya-Ukrayna savaşı ve tahıl koridoruna ilişkin gelişmeler ele alındı …

reklam
06 Kasım 2022 26 views 0
reklam

İletişim Başkanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, görüşmede, Rusya-Ukrayna savaşı ve tahıl koridoruna ilişkin gelişmeler ele alındı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, görüşmede, Rusya ve Ukrayna tarafıyla en üst düzeyde gerçekleştirdikleri diplomasi trafiği neticesinde tahıl koridorunun yeniden işlemeye başlamasından memnuniyet duyduğunu ifade etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, şimdi yeniden İstanbul Mutabakatı’nın süresinin uzatılmasına odaklanmak gerektiğini belirtti. Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Guterres de tahıl koridorunun yeniden işlemesini sağlayan çabaları dolayısıyla Cumhurbaşkanı Erdoğan’a teşekkür etti.

Suriye’ye gönderilen sınır ötesi insani yardımlar konusuna da değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, bununla ilgili 10 Ocak’ta sona erecek olan Güvenlik Konseyi kararının uzatılması yönündeki çabalara güçlü destek beklentisini dile getirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Togg’un seri üretim bandından inen ilk akıllı aracı C-SUV’u kullandığı görüntüleri sosyal medyadan paylaştı. Erdoğan, “İşte Cumhuriyetimizin yeni asrının ilk kıvılcımı. İşte Türkiye Yüzyılı” ifadelerini kullandı.

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam
reklam