reklam
reklam

Son dakika… Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan MÜSİAD EXPO’da önemli açıklamalar

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları şöyle; Her 2 yılda bir düzenlenen MÜSİAD EXPO’da bu sene 24 farklı sektörden 500’ün …

reklam
06 Kasım 2022 24 views 0
reklam

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları şöyle; Her 2 yılda bir düzenlenen MÜSİAD EXPO’da bu sene 24 farklı sektörden 500’ün üzerinde ürün sergilenecek. Fuarın oldukça hedeflerine ulaşacağına inanıyorum. Katkısı olan herkese teşekkür ediyorum.

Dünyamız son 3 yıldır küresel salgınla başlayan ve bölgesel meselelerle devam eden sancılı bir dönemden geçiyor. Tahribatın etkilerini halen hissediyoruz. Gelişmiş ülkeler dahil pek çok ekonomi son 50-60 yılın en yüksek enflasyonuyla baş etmeye çalışıyor. Artan enerji, gıda ve hammadde fiyatlarının ekonomi üzerinden etkilerini sürdüreceği anlaşılıyor.

Krizi herkes çeşitli derecelerde hissetse de yıkıcı sonuçlarını en ağır şekilde yaşayanlar Afrika ve Asya’daki kırılgan devletlerdir. Sahra Afrika’sındaki kardeşlerimizin zaten çok kötü olan durumları artık katlanamaz bir hal almıştır. Bu trajedilerin sona erdirilmesi noktasında maalesef kayda değer hiçbir çaba alınmıyor.

Dünyanın geri kalanına özgürlük ve insan haklarına ders vermeye kalkan Batı’lı ülkelerin tavırları utanç vericidir. Sayın Putin, ‘Biz tahılı ücretsiz olarak az gelişmiş, fakir ülkelere gönderelim’ dedi. Bu konuda anlaştık, utabık kaldık. 

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam
reklam