reklam
reklam

Türkiye’de yakalanan DEAŞ’ın sözde üst düzey yöneticisine ağırlaştırılmış müebbet istendi

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nca hazırlanan iddianamede, şüpheli Bashar Ghazal Al Sumaidai’nin örgütün en son sözde lideri olan Abdullah …

reklam
06 Kasım 2022 26 views 0
reklam

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nca hazırlanan iddianamede, şüpheli Bashar Ghazal Al Sumaidai’nin örgütün en son sözde lideri olan Abdullah Kardaş’ın ölümüne müteakip Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyinin raporlarına konu olacak şekilde örgütün yeni lideri olarak açıklandığı, örgütün basın yayın organlarında şüphelinin isminin ön plana çıkarıldığı belirtildi.

Sumaidai’nin yakalanmasının ardından yakalanan Azzam Ali Husseın Al-neama ve Makaram Taha Ali Ali’nin soruşturmaları da bu dosyaya eklendi. Şüpheli Azzam Ali Husseın Al-neama’nın “Anayasal Düzeni Ortadan Kaldırmaya Teşebbüs Etme”, “DAEŞ Silahlı Terör Örgütüne Üye Olma” suçlarından ağırlaştırılmış müebbet hapsi istenirken, Al Sumadai’nin eşi Makaram Taha Ali’nin de “DEAŞ silahlı terör örgütüne üyelik” suçundan 10 yıl hapis cezasıyla yargılanması istendi. İddianame İstanbul 23. Ağır Ceza Mahkemesine gönderildi. Şüpheliler önümüzdeki günlerde hakim karşısına çıkacak.

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam
reklam