reklam
reklam

Son dakika… Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan önemli açıklamalar

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları şöyle; 21. Yüzyılda Siyaset ve Yeni Açılımlar Forumu’nun ülkemiz, milletimiz ve tüm …

reklam
08 Kasım 2022 22 views 0
reklam

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları şöyle; 21. Yüzyılda Siyaset ve Yeni Açılımlar Forumu’nun ülkemiz, milletimiz ve tüm insanlık için hayırlara vesile olmasını diliyorum. Dünyanın farklı köşelerinden foruma teşrif eden kıymetli misafirlerimize Türkiye’ye hoşgeldiniz diyorum. Kıtaların, kültürlerin, medeniyetlerin ve milletlerin buluşma noktası güzel İstanbulumuzda sizleri ağırlamaktan büyük bir memnuniyet duyuyorum. 23 ülkeden foruma görüşleri ile katkı sağlayacak olan tüm dostlarımıza şimdiden teşekkür ediyorum.

İki gün önce milletimizin takdir ve teveccühüyle iktidara gelişimizin 20. yıl dönümünü geride bıraktık. 3 Kasım 2002 seçimlerinin hemen ardından ülkeyi yönetme sorumluluğunu üstlendik. Özellikle de parlamenter demokrasi noktaısndaki deneyimi vatandaşlarımıza da yeni bir yönetim sisteminin önemini ifa ettik.

Hamdolsun milletimize mahcup olacak hiçbir iş yapmadık. Bu süreçte elbette sayısız engelle, vesayetin oyunlarıyla hatta darbe girişime varan anti-demokratikle karşılaştık. İçinde bulunduğumuz şartlar ne olursa olsun mücadelemizi daima hukuk ve demokrasi zemininde yürüttük. Türk siyasetinde açtığımız o temiz sayfayı hizmetlerle, yatırımlarla, projelerle, reformlarla dolduruyoruz. Elbette kendimizi de ihmal etmedik, etmiyoruz. Kuruluş prensiplerimizden taviz vermeden, partimizi, kadromuzu ve siyasetimizi de yeniliyoruz. Mufazakar devrimci derken bir paradoksu değil, kökü mazide olan atiyi ifade ediyoruz. Türkiye’ye dair hayali, teklifi olan kim varsa herkesin katkısını almayı arzu ediyoruz. Tıpkı ulu bir çınar gibi köklerimiz derinlere indikçe dallarımız da büyüyor, serpiliyor. Ülkemizle birlikte gönül cvoğrafyalarına ulaşıyor.

 

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam
reklam