reklam
reklam

‘Çocukluğumuzda sokakta tarihi eser toplardık’

MEHTAP GÖKDEMİR/TARSUS- Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl ‘Kleopatra Yılı’ temasıyla ilki …

reklam
10 Kasım 2022 13 views 0
reklam

MEHTAP GÖKDEMİR/TARSUS- Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl ‘Kleopatra Yılı’ temasıyla ilki gerçekleştirilen ‘1. Uluslararası Tarsus Festivali’nin ikinci gününde festivalin açılışını gerçekleştirdi. Kleopatra Kapısı’ndan başlayan Kortej Yürüyüşü’ne katılan Seçer, gazetecilerle yaptığı sohbette Tarsus’un her yanında tarihi kalıntılar olduğuna belirterek, şunları söyledi:

‘Ölümsüzlük iksiri’

“Çocukluğumuzda ben hatırlıyorum, sokaklarda yerin altından tarihi eser toplardık. Ya da bir ev yapılıyorsa, temeli atılıyorsa gidin bakın mutlaka bir tarihe kepçe vuruluyor demektir. Oradan kesin bir kalıntı çıkar. Bir lahit çıkar, bir tarihi eser çıkar, böyle bir coğrafya.”

Okuduğu bir kitaptan bahseden Seçer, “Burası çok gizemli, şu bölgeyle ilgili  bir kitap elime geçmişti. Okudum da, yaşam iksirine getirdi işi. Buralarda bir yerde bulursak daha ölüm yok bize, buralarda bir yerdeymiş. Tarife göre Makam Camii’nin orada, yer altında bir yerde” dedi. “Tarsus’a gelinmesinin mottosunu buldunuz, bunu söyleyin” sözüne karşı Seçer, “Gelin, ölümsüzlük iksirini bulun burada” diyerek espriyle karşılık verdi.

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam
reklam