reklam
reklam

Erdoğan’dan aile yardımı, doğal gaz ve elektrik desteğiyle ilgili açıklama

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasından satır başları şöyle; Konut ve kira fiyatlarında oluşan dengesizliğin iyice ortadan kalkacağına inanıyorum …

reklam
10 Kasım 2022 8 views 0
reklam

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasından satır başları şöyle; Konut ve kira fiyatlarında oluşan dengesizliğin iyice ortadan kalkacağına inanıyorum. Türkiye Yüzyılı programımızın müjdesini 28 Ekim’de Ankara’da adına yakışır bir törenle milletimizle paylaştık. Her çalışmamız gibi Türkiye Yüzyılı’nı da milletimizle birlikte hazırlıyoruz. Ülkemizin 81 vilayetinde özellikle ilçelerinde yapacağımız programlarla milletimizin Türkiye Yüzyılı’na ilişkin beklentilerini, tekliflerini alarak özellikle vizyonumuzu somutlaştıracağız. Böylece seçimlerden önce kamuoyunun karşısına Türkiye Yüzyılı vizyonuna uygun bir hazırlıkla çıkmayı planlıyoruz. Ülkemizi Cumhuriyet tarihinin en büyük demokrasi ve kalkınma atılımı olan 2023 hedefleriyle buluşturduğumuz gibi inşallah Türkiye Yüzyılı Programı’na da kavuşturmakta kararlıyız. Türkiye Yüzyılı vizyonunun herkesi umutlandırdığına inanıyorum.

TOGG SEMBOL HALİNE GELMİŞTİR

Geçmişte yerli ve milli sanayi hamleleri kimi özgüven eksikliği, kimi kasıtlı sabotajlar, kimi istikrarsızlık iklimi sebebiyle kesintiye uğrayan milletimiz için TOGG çok önemli bir sembol haline gelmiştir. TOGG’un başarısı sadece bir firmanın bir markanın bir üretim tesisinin değil topyekün 85 milyonun başarısı olarak görülmektedir.Yapılan işi önemsizleştirmeye çalışan zihniyetin umutsuz çırpınışlarını ibretle takip ediyoruz.

KÜRESEL BİR MARKAYA DÖNÜŞTÜRÜYORUZ

Hiç şüphesiz, sağlıkta gerçekleştirdiğimiz devrimin en önemli sembolleri; güçlü altyapımız, dijitalleşme yoluyla hizmet standartlarını yükseltmemiz ve şehir hastanelerimizdir. Şimdi de sağlık sistemimizi, çalışma şartlarını iyileştirdiğimiz insan gücümüz ve ülkemizin her köşesine uzanan yaygın altyapımızla ‘Health Türkiye’ başlığı altında küresel bir markaya dönüştürüyoruz.

YAPTIĞI İŞİN ADI 5.KOL FAALİYETİDİR

Polis akademimiz başarılı çalışmalarıyla göz dolduruyor.Uyuşturucu gibi bir insanlık suçuyla polislerimize ve hükümetimize iftira atanların siyaset yapmanın ötesinde sinsi niyetlerle hareket ettiklerinin altını bir kez daha çizmek istiyorum. Her kim Türkiye’yi terör örgütleriyle, mafyayla, uyuşturucuyla, küresel tefecilerle, envai türden kopukla, uğursuzla, aynı fotoğrafın içerisine sokuyorsa yaptığı işin adı 5’inci kol faaliyetidir. Türkiye, geçmişten bugüne çeşitli görünümlerle, söylemlerle, yapılarla karşısına çıkan 5’inci kol elemanlarından çok çekmiştir. Milletimiz uzunca bir süre bu tür faaliyetler sebebiyle hak ettiği imkanlardan, eserlerden, hizmetlerden mahrum kalmıştır. Bu defa açık ve net söylüyorum; başaramayacaklar. Çünkü milletimizin ülkesinin 20 yılda kat ettiği asırlık demokrasi ve kalkınma hamlesinden edindiği tecrübeyle bu oyunları bozacak ferasete ve dirayete sahip olduğunu sayısız örnekle göstermiştir.

75 bin kişinin katıldığı bu toplu açılış ve mitingimiz gerçekten Gaziantepli kardeşlerimizin 2023’e nasıl hazırlandığının en güzel ifadesiydi. Tüm Gaziantepli kardeşlerimize teşekkür ediyorum. Bu sabah MEB tarafından hayata geçirilen 2 bin köy yaşam merkezinin açılışını gerçekleştirdik. Yarın Hasankeyif Tüneli ve yolların açılış törenine canlı bağlantıyla iştirak edeceğiz. Perşembe günü 10 Kasım anma programından sonra bir dizi yurtdışı gezi gerçekleştireceğiz. Endonezya’da G-20 liderler zirvesi, Bahreyn ve Katar’da 2022 FIFA Dünya Kupası açılış programına katılacağız.

Adalet arayışımızın samimiyetimizin sorgulanmasına asla rıza gösteremeyiz. Önümüze türlü zorluğu çıkartanların ellerine fırsat geçtiğinde ilk yapacakları iş bu süreci tersine çevirmeye çalışmak olacaktır. Özgürlüğün de adaletin de siyaseti olmaz. Teklifimiz, siyasetin dilini, duruşunu, davranışının merkezine devletimizi daha güçlü, milletimizi daha müreffeh yapmak için ortak hayallerimizi koymaktır. Hayata geçirdiğimiz her eser ve hizmet milletimizin ortak kazanımını ifade ediyor.

7 MİLYAR TL’LİK SOSYAL DESTEK

Dünyanın ve ülkemizin içinden geçtiği kritik süreç sosyal desteklerinin önemini giderek daha da artırmaktadır. Bizim sosyal destekler konusundaki hassasiyetimiz çok daha fazladır. Sosyal yardımlarımızın etkinliği artıracak bir dizi yeni adım attık. Gelir seviyesi belli rakamın altında kalan vatandaşlarımıza koruyucu önleyici tarzda destek olacak yeni programlar geliştirdik. Türkiye Aile Desteği Programı kapsamında 2,5 milyon vatandaşımıza aktarılacak 3,2 milyar lira yarın hak sahiplerinin hesaplarına yatırılacak. Elektrik desteğinden yaralanan 3 milyon hanenin ödemesi de bu hafta içerisinde yapılacaktır. Doğal gaz yardımının ilk grup ödemesi de bu hafta içerisinde gerçekleştirilecektir. Bu hafta içinde 7 milyar lira tutarında sosyal desteği insanımızın hizmetine sunmuş olduk.Sosyal destek programlarımızı sürdüreceğiz. 

BAŞÖRTÜSÜ TEKLİFİ

Cumhur İttifakı partileri olarak kendi teklifimizi meclise sunmayı planlıyoruz. Milletimize sözümüz gereği Meclis denkleminde başka bir mecburiyet ortaya çıkarsa onu yapmanın da boynumuzun borcu olduğuna inanıyoruz.

 

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam
reklam