reklam
reklam

Dolandırıcıların para kasalarına operasyon: Çete lideri böyle yakalandı

İstanbul’da geçen sene bir hakim 180 bin dolar dolandırıldı. Hakimin şikayeti üzerine çalışma başlatan Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü …

reklam
15 Kasım 2022 10 views 0
reklam

İstanbul’da geçen sene bir hakim 180 bin dolar dolandırıldı. Hakimin şikayeti üzerine çalışma başlatan Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, ilk etapta hakimi dolandıran 6 şüpheliyi gözaltına aldı. Şüphelilerden biri itirafçı oldu.

ADIM ADIM TAKİP

Polis şüphelinin verdiği bilgilerden, dolandırıcıların mağdurlara verdikleri banka hesaplarını yöneten ve o hesaplardan para çekerek dolandırıcılara ulaştıran bunun karşılığında da komisyon alan bir çetenin izine ulaştı. Ekipler yaklaşık 8 ay çete üyelerini fiziki ve teknik takibe aldı. Yapılan çalışmalarda aralarında kadınların da bulunduğu 55 çete üyesi olduğu belirlendi.

73 AYRI ADRESTE OPERASYON

Siber polisi, İstanbul Cumhuriyet Savcılığınca şüphelilere yönelik başlatılan soruşturma kapsamında bu sabah şüphelilerin kaldığı tespit edilen 38’i İstanbul’da olmak üzere toplam 73 ayrı adrese eş zamanlı operasyon düzenledi.

ÇETE LİDERİNİN EVİNE GİRİLDİ

Operasyonda çete liderinin Avcılar’daki evine de girildi. Silahlı olduğu belirlenen örgüt liderinin evinin önünde Özel Harekat Polis ekipleri geniş güvenlik önlemi aldı.

ÇOK SAYIDA DİJİTAL MATERYAL ELE GEÇİRİLDİ

Kapıyı kurarak içeri giren polis, çete lideri Maksut K.’yi yanında bir başka çete üyesiyle birlikte yakaladı. Evde yapılan aramalarda çok sayıda para ile dijital materyal ele geçirildi. Bulunan dijital materyallere el konuldu. Operasyon kapsamında evlerde arama devam ediyor.

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam
reklam