reklam
reklam

‘Düşünceleri yolumuzu aydınlatmaktadır’

TBMM Genel Kurulu dün CHP’li TBMM Başkanvekili Haydar Akar başkanlığında toplandı. Akar, saygı duruşunun ardından yaptığı konuşmada şöyle dedi …

reklam
15 Kasım 2022 10 views 0
reklam

TBMM Genel Kurulu dün CHP’li TBMM Başkanvekili Haydar Akar başkanlığında toplandı. Akar, saygı duruşunun ardından yaptığı konuşmada şöyle dedi:

“Bilgili, barış yanlısı, hoşgörülü oluşuyla tüm milletlerin saygı duyduğu, örnek bir kişilik olan Atatürk, yüzyıllar boyunca cesaret edilmeyen dönüşümler gerçekleştirerek ekonomik, siyasal ve sosyal alanda köklü devrimler yapmıştır; bu değişimlere asla kolay ulaşılmamış, milleti için canını ortaya koymaktan çekinmemiştir. Demokratik, laik ve çağdaş değerlerden oluşan kişiliğindeki bütünleştirici kimliği ve bilimi rehber edinmiş olan anlayışıyla Atatürkçü düşünce sistemi, Türkiye Cumhuriyeti devletini milletiyle sonsuza dek bölünmez bir bütün olarak yaşatacak en büyük ateşleyici güçtür.”

Kürsüye Atatürk resmi

Genel Kurul’da söz alan grup başkanvekilleri de Atatürk’ü andı. 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü ve Tekirdağ’ın düşman işgalinden kurtuluşunun yıl dönümü münasebetiyle gündem dışı söz isteyen CHP Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygun de kürsüye Mustafa Kemal Atatürk’ün resmini koydu. Meclis bahçesindeki törenin ardından TBMM Koruma Daire Başkanlığı bünyesindeki polisler Atatürk Anıtı’nın önünde saygı nöbeti tuttu.

 

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam
reklam