reklam
reklam

Ölü bulunan 5 Afgan ile ilgili: ‘Muhtemelen kendi aralarındaki bir hesaplaşma’

Altındağ ilçesine bağlı Örnek Mahallesi’nde oturan Afgan uyruklu kişiden bir süredir haber alamayan yakınları, polise başvurdu. Polis, dün akşam …

reklam
16 Kasım 2022 8 views 0
reklam

Altındağ ilçesine bağlı Örnek Mahallesi’nde oturan Afgan uyruklu kişiden bir süredir haber alamayan yakınları, polise başvurdu. Polis, dün akşam saatlerinde yakınlarının verdiği adresteki binanın 2’nci katında bulunan dairenin kapısını çilingire açtırarak eve girdi. Polis, girdiği evde 4 kişinin cesediyle karşılaştı. Evde yapılan araştırmada bir kişinin cesedi de elleri arkadan bağlanmış şekilde bazanın içinde bulundu.

Bunun üzerine olay yerine takviye polis ve sağlık ekipleri çağrıldı, binanın bulunduğu sokakta geniş güvenlik önlemi alındı. Cumhuriyet Savcısı eşliğinde ev ve çevresinde geniş çaplı araştırma başlatıldı. Yapılan ilk incelemede 5 kişinin de bıçaklanarak öldürüldüğü belirlendi. Afgan uyruklu olduğu öğrenilen 5 kişinin, kimliklerinin belirlenmesi ve olaya ilişkin geniş çaplı soruşturma sürdürülüyor. 

VALİLİKTEN AÇIKLAMA

Ankara Valiliği’nden olayla ilgili yapılan açıklamada, “Altındağ ilçemizde bir konutta meydana gelen ve yabancı uyruklu olduğu değerlendirilen 5 şahsın ölümüyle sonuçlanan müessif olay, Cumhuriyet Savcılarımızın nezaretinde bütün boyutlarıyla soruşturulmaktadır. Olayın sebebi ve failleri belirlendikçe kamuoyuyla paylaşılacaktır” denildi.

BAŞSAVCILIKTAN AÇIKLAMA

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığından yapılan açıklamada ise “10.11.2022 günü saat 19.30 sıralarında Altındağ İlçesi Örnek Mahallesinde bulunan bir adrese kendisinden haber alınamayan şahıs ihbarı üzerine gelinmiş, çilingir marifeti ile ikamete girildiğinde yabancı uyruklu olduğu değerlendirilen 5 erkek şahsın kesici alet yarasıyla eks olduğu görülmüştür. Maktullerin açık kimlik bilgilerinin ve bulguların tespitine yönelik çalışmalara Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Nöbetçi Savcısı nezaretinde Adli Tıp Başkanlığı ve Olay Yeri İnceleme Şube Müdürlüğünce devam edilmektedir” denildi. 

CESETLER EN AZ 5 GÜNLÜK

Ankara’nın Altındağ ilçesinde, bir apartmanın 2’nci katındaki dairede bıçaklanmış halde ölü bulunan Afgan uyruklu 5 kişinin cesedi, olay yeri inceleme ekiplerinin çalışmasını tamamlamasının ardından otopsi işlemleri için Adli Tıp Kurumu’nun morguna kaldırıldı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından olayla ilgili geniş çaplı soruşturma başlatılırken; alınan bilgilere göre, yapılan ilk incelemede cesetlerin en az 5 günlük olduğu öğrenildi. 

‘MUHTEMELEN KENDİ ARALARINDA BİR HESAPLAŞMA’

Ankara’da cesedi bulunan 5 Afgan uyruklu kişi ile ilgili bir esnaf, ‘muhtemelen kendi aralarındaki bir hesaplaşma bu’ dedi. 

Yaklaşık 15 senelik burada esnafım. Dün akşam polis araçlarını gördük. ‘4 tane ceset var’ dediler ilk başta. Sabahlayın 5 tane olduğu anlaşıldı. Çilingiri gördüm daha sonra. Haberciler röportaj yaptı. ‘Kan var mıydı? Kokuyor muydu?’ diye sordular. Kokuyordu. Ondan başka da bildiğim yok

Başka bir esnaf ise şu ifadeleri kullandı: 

Orada oturduklarını biliyordum. Genelde Afganların yarıdan çoğu burada oturur yarısı da PTT’nin orada oturur. Genelde bu yolu kullanırlar. Muhtemelen kendi aralarındaki bir hesaplaşma

 

 

 

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam
reklam