reklam
reklam

‘Keçiperver’

ÇİĞDEM YILMAZ İstanbul – Birçok kişinin ilgiyle takip ettiği Kösem, Antalya’da dünyaya geldi. 1.5 yaşında geldiğinde ise ailesi Burdur’un Bucak …

reklam
17 Kasım 2022 11 views 0
reklam

ÇİĞDEM YILMAZ İstanbul – Birçok kişinin ilgiyle takip ettiği Kösem, Antalya’da dünyaya geldi. 1.5 yaşında geldiğinde ise ailesi Burdur’un Bucak ilçesine bağlı Çamlık köyüne taşındı. İlkokula kadar Çamlık köyünde kaldı. Üniversite için Ankara’ya giden Kösem, Gazi Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü’nden mezun olduktan sonra, bir yıl İstanbul’da yaşadı. Çeşitli işlerde çalıştı ancak işsiz kalınca üç yıl önce ailesinin yanına döndü ve döndüğünde kendi yaşamını videoya çekmeye karar verdi. Çektiği videolarla YouTube kanalı aracılığıyla binlerce kişiye ulaşan Kösem Milliyet’e konuştu.

İşsiz kalınca döndü

Köse, “İnsanlar çektiğim videoları para kazanmak için yaptığımı ve aslında köylü olmadığımı söylüyorlar. Evet üç yıldır çektiğim bu videolar sayesinde para kazanıyorum ancak bu benim yaşamım. Bu işleri yapmaya da çok küçük yaşlarda başladım. Bir ben değil, köydeki tüm çocukların hayatı böyleydi. Ödevlerimi mesela akşam inek güderken tarlada yapardım” dedi. Uzun süredir köyde yaşayan ailesinin artık Bucak ilçesinde yaşadığını ancak tarla işleri için köye gidip geldiklerini söyleyen Kösem, canını sıkan yorumlar aldığını da söylüyor. Kösem, “Bazıları çektiğim her şeyin sahte olduğunu iddia ediyor. Neymiş? Diksiyonum çok güzelmiş, köylü böyle konuşmazmış, güneş kremi kullanıyormuşum, herkesi kandırıyormuşum gibi yorumlar geliyor. Bazı insanlarda şöyle bir algı var, köylü pasaklı olur, düzgün konuşmaz. Sonuçta ben Ankara’da üniversite okudum, İstanbul gibi büyük bir şehirde de yaşadım. Kafalarında bir köylü şablonu oluşturmuşlar ve herkesi de o şablona oturtuyorlar” dedi.

Kanalını büyütmek istiyor

Videolarına gösterilen ilgiden dolayı mutlu olduğunu söyleyen Kösem, “Bu kadar büyük ilgiyle ilk kez karşılaşıyorum. Gelirimi de sosyal medyadan elde ediyorum. Bir YouTube kanalım var. Yeniden tam zamanlı iş hayatına dönmeyi de düşünmüyorum. Amacım YouTube kanalı daha da büyütmek. Türkiye’nin farklı köylerini gezip tanıtmak istiyorum” diye konuştu.

 

 

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam
reklam