reklam
reklam

‘Teröristleri yok etmeye devam edeceğiz’

Törende konuşan Çavuşoğlu, Endonezya Savunma Bakanı Prabowo Subianto’ya İstanbul’daki terör saldırısına ilişkin taziye mesajı için teşekkür …

reklam
19 Kasım 2022 12 views 0
reklam

Törende konuşan Çavuşoğlu, Endonezya Savunma Bakanı Prabowo Subianto’ya İstanbul’daki terör saldırısına ilişkin taziye mesajı için teşekkür ederek, “Emin olun failler, teröristler ve teröristlerin arkasında olanlar hesap verecek. Ülkemizde ve komşu bölgelerdeki teröristleri yok etmeye devam edeceğiz” dedi.

Anlaşmaların imzalanmasıyla tarihi bir ana tanıklık edileceğini belirten Çavuşoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: “Cumhurbaşkanlarımız Yüksek Düzey Stratejik İşbirliği Konseyi’ni kuracaklar. Özel sektörümüz de burada Endonezya’da gerçekleştirecekleri elektrikli otobüsler, Trans-Sumatera yolu gibi önemli projelere imza atacak.”

Endonezya ziyaretinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a eşlik eden Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar da Endonezya Savunma Bakanı Prabowo Subianto görüştü. Görüşmede, ikili savunma ve güvenlik ile savunma sanayiinde iş birliği konularının ele alındığı ifade edildi. Ayrıca Bakan Akar’ın, Endonezyalı mevkidaşı Subianto ile Askeri Çerçeve Anlaşması imzaladığı da belirtildi.

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam
reklam