reklam
reklam

‘Riskli’ 104 ilçe için özel çalışma

MEHTAP GÖKDEMİR Ankara  – Kırmızı alarm verilen bu ilçeler için genel başkan yardımcıları başkanlığında oluşturulacak, Parti Meclisi (PM) üyeleri …

reklam
20 Kasım 2022 10 views 0
reklam

MEHTAP GÖKDEMİR Ankara  – Kırmızı alarm verilen bu ilçeler için genel başkan yardımcıları başkanlığında oluşturulacak, Parti Meclisi (PM) üyeleri ve milletvekillerinin yer alacağı heyetler özel çalışma yürütecek. Genel Merkez’de ilgili parti yöneticilerinin katılımıyla bugün gerçekleştirilecek seçim güvenliği toplantısında ise bugüne kadar konuyla ilgili yürütülen çalışmalar ile “yüksek riskli” görülen bölgelerde bundan sonra yapılacak çalışmalara ilişkin detaylar masaya yatırılacak. Konu önümüzdeki günlerde de MYK ve PM’nin gündeminde yer alacak.  

Anormal sonuçlar  

Seçimde 186 bin civarında sandık olmasını bekleyen CHP, 230 bin sandık görevlisi belirledi.Yürütülen çalışmalara ilişkin Milliyet’e bilgi veren CHP Parti İçi Eğitim Sorumlusu Aytuğ Atıcı, sandık güvenliği açısından riskli bölgeleri belirlediklerini ‘kırmızı alarm’ veren 104 ilçe olduğunu kaydetti. Atıcı şunları kaydetti: “2018 seçimlerinde anormal sonuçların çıktığı sandıkları tek tek tespit ettik. 104 ilçe belirledik. Hangi ilin hangi ilçesinde, hangi ilçenin hangi mahallesinde problem var hepsini tespit ettik. Mesela bir sandıkta CHP’ye sıfır oy çıkmış ya da kayıtlı seçmenin tamamı gelmiş oyunu kullanmış veya geçerli oyların tamamı AK Parti’ye verilmiş, bunlar seçimlerde pek beklenmez. Buralarda çok ciddi önlemler alacağız. Örneğin Şanlıurfa’nın, Bingöl’ün ilçelerinde, Ankara’nın dış merkez ilçelerinde, İstanbul’da Sultanbeyli, Arnavutköy’de sıkıntılı yerler var. Yani röntgeni çektik, teşhisi koyduk, şimdi tedaviye başlıyoruz.” 

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam
reklam