reklam
reklam

KKTC’nin 39. kuruluş yıl dönümü kutlandı

LEFKOŞA DHA/İHA – Lefkoşa’daki törende, KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar ve TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Atatürk Anıtı’na çelenk bıraktı. Saygı …

reklam
21 Kasım 2022 8 views 0
reklam

LEFKOŞA DHA/İHA – Lefkoşa’daki törende, KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar ve TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Atatürk Anıtı’na çelenk bıraktı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı eşliğinde bayraklar göndere çekilerek, anıt özel defteri imzalandı.

‘KKTC mutlaka tanınacak’

Şentop, törende yaptığı konuşmada şunları ifade etti: “Bu toprakların kadim sahibi Kıbrıs Türk halkının uğradığı zulümler karşısında gösterdiği mücadele azmi, inanç, vatan ve millet bağlılığı her türlü takdirin üstündedir. Tarih, Türk milletinin esaret altında asla yaşayamayacağını, vatanından ve bağımsızlığından asla vazgeçmeyeceğini Kıbrıs Türkü’nün onurlu duruşuyla bir kez daha görmüştür. Şurası iyi bilinmelidir ki; KKTC er veya geç ama mutlaka tanınacak, Kıbrıs Türk halkı müreffeh yarınlara kavuşacaktır. İçiniz rahat olsun, ana vatan Türkiye her daim yanınızda duracaktır.”

Erdoğan’dan mesaj

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Twitter hesabından paylaştığı mesajda “Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin 39. kuruluş yıl dönümünü tebrik ediyor, istikbal ve istiklalimiz için mücadele eden tüm şehit ve gazilerimizi şükran ve rahmetle yâd ediyorum. Türkiye, KKTC ve Kıbrıs Türkü kardeşlerimizin yanında olmayı sürdürecektir” ifadelerini kullandı.

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam
reklam