reklam
reklam

Bir anda bastırdı! Sarıkamış ve Tunceli beyaza büründü

Kars’ta beklenen kar Sarıkamış ilçesinde başladı. Öğle saatlerinde etkili olan yağmur ve soğuk hava, akşam yerini kar yağışına bıraktı. Sarıkamış …

reklam
22 Kasım 2022 6 views 0
reklam

Kars’ta beklenen kar Sarıkamış ilçesinde başladı. Öğle saatlerinde etkili olan yağmur ve soğuk hava, akşam yerini kar yağışına bıraktı.

Sarıkamış’ta kar yağışının başladığını ifade eden vatandaşlar, araçlarının üzerindeki karı temizlemeyi de ihmal etmedi.

Öte yandan, yüksek kesimlerin beyaza büründüğü Sarıkamış’ta araçlarında kışlık lastik bulunmayan sürücüler, soluğu lastikçilerde aldı. Lastiklerini değiştiren sürücüler ise evlerinin yolunu tuttu.

Sarıkamış’ta kar yağışının gece de etkili olması bekleniyor.

TUNCELİ’DE KAR YAĞIŞI BAŞLADI: VALİLİK UYARI YAPTI

Tunceli’de sabah saatlerinde etkili olan sağanak, yüksek kesimlerde hava sıcaklığının düşmesi yerini kar yağışına bıraktı. Kar yağışıyla birlikte, Hozat-Karaoğlan-Ovacık kara yolu beyaza büründü. Karla kaplanan yol için Karayolları 86’ncı Şube Şefliği yol açma çalışması başlattı. Valilikten yapılan açıklamada sürücülerin dikkatli olunması yönünde uyarıda bulunularak, “Hozat-Karaoğlan-Ovacık karayolu mevkiinde kar yağışı başlamış olup sürücülerimizin ve vatandaşlarımızın dikkatli ve tedbirli olmaları önem arz etmektedir” denildi.

reklam
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

reklam
reklam